Związek Literatów na Mazowszu Związek Literatów na Mazowszu
Związek Literatów na Mazowszu
Link do strony na Facebooku
Login:
Hasło:

forum literackie

Dzwony mają zamilknąć

Zmarła poetka i malarka Marianna Olkowska

Refleksje z ostatniego Pożegnania Prof. Juliuszowi Chrościckiemu

W KRAINIE POEZJI (recenzja)

Fryderyk wciąż żywy

Mazurki w Sannikach

Wacław Holewiński - penetrujący rewiry historii

Ukołysana

więcej..

Partnerzy ZLM

AES

Partnerzy Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie MDK Przasnysz Muzeum Historyczne w Przasnyszu Urząd Miasta Ciechanów Starostwo Powiatowe w Ciechanowie Samorząd Województwa Mazowieckiego


Zaproszenie

Drodzy literaci,


Dziś Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO. Od 20 lat obchodziliśmy co roku to święto - wręczaliśmy statuetkę "Złote Pióro" za najlepszą książkę roku, odbywały się spotkania autorskie, koncerty, czytaliśmy wiersze - choć już w ubr. ciechanowska edycja tego święta została przesunięta z powodu pandemii na 19 sierpnia 2020 r.


W tym roku też musieliśmy ze względu na trwającą wciąż pandemię przesunąć tę uroczystość na termin późniejszy (na razie nieustalony). Natomiast 26 marca 2021 r. pragnęłam poprowadzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkanie z naszą nową członkinią Związku Literatów na Mazowszu, młodą poetką muzykologiem - Mariolą Kokowską z Warszawy. Ogłoszenia z zaproszeniem na to zdalne spotkanie już zaczęły być rozpowszechniane, kiedy dziś (niedziela, 21 marca) otrzymałam od Marioli Kokowskiej e-mail, że musi ona odbyć 3-tygodniową kwarantannę, ze względu na chorobę covidową swego męża. .Niestety, w tej sytuacji musimy i to spotkanie zdalne odłożyć w czasie.


Z okazji Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO pragnę więc w tej formie złożyć wszystkim pisarzom życzenia zdrowia, weny twórczej, pięknej wiosny i oby koronawirus omijał Was szerokim kołem. Do spotkania i zobaczenia w lepszym czasie i nastroju!


Teresa Kaczorowska


Prezes Związku Literatów na Mazowszu


przebi


 


Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu autorskim on-line, które odbędzie się na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Gościem spotkania autorskiego w dniu *26 marca 2021 r.*, godz. 16.00 będzie *Mariola Kokowska*, poetka, psycholog, muzyk, muzykoterapeuta. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji pod patronatem UNESCO.


*Mariola Kokowska* - poetka, psycholog, muzyk, muzykoterapeuta. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT), Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST), Związku Literatów na Mazowszu (ZLM). Autorka artykułów w monografiach i czasopismach naukowych z dziedziny psychologii, psychologii muzyki i muzykoterapii. Wyróżniona w konkursie artystycznym „Mimozami jesień się zaczyna”, organizowanym przez Fundację Diamentowy Głos (2016r.) i w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jednego wiersza” za wiersz „Wędrowne” (2018r., Sandomierz). Otrzymała wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje Miasto” im. Z. Jerzyny (wiersz „Art.-park – moje miasto”) podczas V Festiwalu Poezji im. Z. Jerzyny, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dla Ojczyzny” im. W. J. Grabskiego i im. Z. Kossak-Szatkowskiej podczas Festiwalu Poezji Patriotycznej (2019), w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Z. Jerzyny oraz II edycji W. Hulewicza (I, 2020). Laureatka III miejsca za wiersz „Doświadczenie” (Godło: Bałtyk) w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. G. Herlinga Grudzińskiego „Walka o siebie w trybach losu” (2018) oraz I miejsca za wiersz „Moje Mazowsze” (Godło: Słowo; XI, 2019) w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. W. Hulewicza. Otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego podczas Światowego Dnia Poezji i Muzyki – Roku 2019 „St. Moniuszko i G. H-Grudzińskiego” pod Honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (IV, 2019), II miejsce za wiersz „Na dzień dobry” w ramach Konkursu Literackiego „Herbatka Grabskiego – Pasje Grabskiego” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. W. J. Grabskiego w dzielnicy Warszawa-Ursus m. st. Warszawa (24.10.2020) /SAP I Oddz. Żyrardowsko-Warszawski/ oraz dyplom uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego z podziękowaniem za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury oraz popularyzowania poezji, a także kształtowania postaw artystycznych, etycznych i społecznych.


Współautorka tomików poetyckich pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP/ O. Warszawa II) wydanych w 2020 r.: „Pod krzewem bzu spisane”, „Zaszumiało fiołkowo”, w Międzynarodowej Antologii SAP/ O. Warszawa – „Van Gogh wiedział”, w Międzynarodowej Antologii Grupy Fb „Satyra” – „Kwarantanki” oraz „Polne wianki” pod red. Wandy Dusi Stańczyk. Współautorka antologii poetyckich: „Być poetą” pod red. R. Mierzejewskiego (2020), a także antologii pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP. O. I Żyrardów-Warszawa) wydanych w 2020 roku:  „Cud nad Wisłą”, „Przed i powojenna nasza kronika”, „Nasze miejsca na ziemi” („Our places on the earth”), „W PAN DE MI i” („In Pandemic”) pod red. J. Wielogórskiej (SAP/ O. Żyrardów). Jej wiersze znalazły się w antologiach: „Wiersze sercem pisane” ed. XV (XII, 2020) i „Zanim nadejdzie burza”(III, 2021) pod red. L. Tkaczyk, Wydawnictwo Astrum (2020), w Bibliotece Literackiej Bezkresu - antologie „Zwierzenia zwierza” (2020) i „Samotność w i strach” (2021), a także w międzynarodowych antologiach: Our Poetry Archive V-6N-11 oraz „Drum of Life, Collection of Poems” (Nov, 25, 2020).


Wydała dwa tomy poetyckie: „Portrety w polifonii” oraz „Pisane Mazowszem”.


Pozdrawiam serdecznie


Alicja Wodzyńska


Dyrektor MBP w Ciechanowie


 


 

2021-03-21 20:42:47 - Krzysztof Turowiecki

Związek Literatów na Mazowszu Projekt i wykonanie www.ekspansja.eu